Seinte värvimisel on oluline aluspinna kvaliteetne ettevalmistus
Seinte värvimine ja pahteldamine

Seinte värv mõjutab, kuidas tajume ruumi kuju, suurust ning isegi temperatuuri. Üldjuhul tumedamad toonid muudavad ruumi väiksemaks, heledad toonid aga suuremaks. Soojad toonid toovad pinna lähemale, sinised külmad toonid aga kaugemale (eriti mõjus on hele kergelt lillakas taevasinine toon, seda värvi pind muutub nii sügavaks, et kaugust on raske määrata). Nii saab koridorina mõjuvat pikka ruumi muuta kandilisemaks kasutades otsaseintes sügavamaid sooje ja külgedel heledaid külmemaid toone. Soojades toonides ruumides tunnetame ruumi soojemana, külmades toonides ruumides aga paar-kolm kraadi külmemana. Üldtuntud on ka see, et oranzh-kollane soojades toonides köök aitab kaasa söögiisule, külmades sinistes toonides köök aga vastupidi.

Värvi valimisel peab arvestama ka seda, et suure pinna peal muutuvad väikse näidise peal välja valitud värvid intensiivsemaks - tumed toonid tumedamaks ja erksad veelgi erksamaks. Ettevaatlik peab olema mõnede siniste toonidega, mis muutuvad suurel pinnal väga külmaks ja haiglalikuks ning hallikate toonidega, kus värvinäidisel hallina näival pinnal tulevad esile halli sees olevad alatoonid. Üldjuhul tasub vähema kogemuse puhul valida kraad heledam ja vähemintensiivsem toon, kui värvikaardil silma jäänu.

Vaata ka: Viimistlustööd, remont, värvimine, pahteldamine, põrandate paigaldus, tapeetimine

Meisterviimistlusest

Meisterviimistlus OÜ on loodud 2007. aastal. Ehituse alal on määravad kogemused-oskused ja soov maksimaalselt head tulemust saavutada. Meil on olemas kvalifikatsiooniga töömehed, üle 15 aasta kogemusi ehituse vallas ja soov pakkuda tellijale parimat lahendust! Oleme orienteeritud koostööle, sest vaid nii saame saavutada teie jaoks maksimaalse tulemuse!