Parketi paigaldus sisaldab endas erinevaid tööetappe:

  • vana põranda üles võtmine ja materjali utiliseerimine,
  • põrandapinna rihtimine ja aluspinna ettevalmistamine,
  • kattematerjali paigaldus
  • põrandapinna viimistlus

Aluspinna ettevalmistus

Kestlikult nägusa põranda saamisel on eeltööl suur roll. Aluspind peab olema loodis, toestatud piisava sammuga ning kaetud õige aluskattega ninh vajadusel soojustatud. Vanadel puitmajadel tuleb arvestada ka tuulutuse ning kivi-puidu isolatsiooniga. Kortermajadel tasub tähelepanu pöörata ka heliisolatsioonile, et ülemise korruse sammud ja müra ei kostuks alumisele korrusele. Põranda aluspinda võib olla soov ka paigaldada küttetorustik. Kuna aluspinna korrektne ettevalmistus on määrava tähtsusega, tasub need tööd tellida kõik korraga ühest kohast, soovitatavalt kogemustega meistrilt.

Põrandakattematerjal

Põrandakattematerjaliks saab valida laminaatparketi, puitpaketi, laudpõranda või hoopis linoleumi, korgi või muu kattematerjali. Naturaalsed materjalid on jala all sõbralikumad ning soojemad. Erineva kuju või töötlusega parketti saab laduda põnevatesse mustritesse. 

Viimistlus

Põrandapinna viimistlus sõltub alusmaterjalist. Naturaalse puidu puhul eelistatakse aina enam lakkimisele loodussõbralikku õli ja vahaga pinnatöötlust. Naturaalsest puidust põrand kannatab lihvimist ja nii saab vana väsinud välimusega põrandat kahjustunud pinna lihvimisega uuesti kaunilt korda saada.

Põrandatest ja parketi paigaldusest vaata ka: Parkettpõrand, parkettpõranda paigaldus ja hooldamine

Meisterviimistlusest

Meisterviimistlus OÜ on loodud 2007. aastal. Ehituse alal on määravad kogemused-oskused ja soov maksimaalselt head tulemust saavutada. Meil on olemas kvalifikatsiooniga töömehed, üle 15 aasta kogemusi ehituse vallas ja soov pakkuda tellijale parimat lahendust! Oleme orienteeritud koostööle, sest vaid nii saame saavutada teie jaoks maksimaalse tulemuse!